Lekcja biologii z Cindy i Weroniką

07-06-17 Administrator 0 comment

Co wiemy o Brodnickim Parku Krajobrazowym? – po angielsku.

Młodzież klasy III a zaprosiła Cindy i Weronikę, studentki z Chin i Hongkongu goszczące w naszej szkole, na lekcję biologii. W tym celu przygotowaliśmy wiadomości o Brodnickim Parku Krajobrazowym– naszej małej ojczyźnie. Każdy uczeń szukał informacji na wylosowane tematy. Całą wiedzę przetłumaczyliśmy na język angielski. Również opisy ze ścieżki dydaktycznej przy naszej szkole. Na zajęciach przedstawiliśmy ogólne wiadomości o naszym parku. Na przygotowanych mapach pokazaliśmy lokalizacją BPK na tle naszej gminy oraz rodzaje rezerwatów tu występujących. Zapraszaliśmy na szlaki turystyczne tak licznie i różnorodnie tu występujące. Następnie przeszliśmy na teren ścieżki dydaktycznej. Tu młodzież mówiła o czystych, pięknych jeziorach, rybach, związku wędkarskim oraz lokalnych legendach. Na zakończenie w wesołej atmosferze piekliśmy przy ognisku kiełbaski. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu przybliżyliśmy gościom, nasze piękne okolice. Jednocześnie dowiedliśmy, że z biologii i angielskiego jesteśmy – the best.

 Organizatorka

Jolanta Wojtkiewicz

c1.JPG c10.JPG c11.JPG
c12.JPG c13.JPG c14.JPG
c15.JPG c16.JPG c17.JPG
c18.JPG c19.JPG c2.JPG
c20.JPG c21.JPG c22.JPG
c23.JPG c24.JPG c25.JPG
c26.JPG c27.JPG c3.JPG
c4.JPG c5.JPG c6.JPG
c7.JPG c8.JPG c9.JPG