Konkurs wiedzy pożarniczej

06-03-18 Administrator 0 comment

Dnia  1 marca  2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie brali udział w  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. W  roku szkolnym 2017/2018 w  gminnych eliminacjach wzięło udział 19 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja. W jej skład weszli panowie: druh Marosz Andrzejczak,  druh Wojciech Nagórski – Naczelnik OSP Pokrzydowo oraz Pan Piotr Zacharski- przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy.

Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Na teście wykazali się ogromną wiedzą i niebywałymi umiejętnościami. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi.

Do II etapu przystąpili następujący uczniowie ( szkoła podstawowa):

SANDRA MILARSKA – w końcowym etapie zajęła II miejsce

Z gimnazjum do eliminacji ustnych przystąpił:

SEBASTIAN SIKORSKI– zajął I miejsce w końcowych eliminacjach.

W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach.

 Dla finalistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również wszyscy uczestnicy turnieju. Coroczne zmagania odbywają się na zmianę: w ZS w Pokrzydowie i w ZS w Zbicznie .

     W etapie powiatowym,  który odbędzie się 27 marca w Brodnicy, Zespół Szkół Zbiczno będą reprezentować : Sandra Milarska oraz Sebastian Sikorski pod kierunkiem pani Danuty Kozikowskiej.

Opiekunami drużyn są: Pani  Danuta Kozikowska -ZS Zbiczno

Pan Jarosław Hartka- ZS Pokrzydowo 

Relację z przebiegu konkursu opracowała: Danuta Kozikowska

1.jpg 10a.jpg 11a.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg