Powiatowy konkurs „Szaleństwa ekologiczne 2018”

16-05-18 Administrator 0 comment

Powiatowy konkurs

„Szaleństwa ekologiczne 2018”

Dnia 17 maja 2018 roku odbyła się XVII edycja konkursu ekologicznego „Szaleństwa ekologiczne 2017”. Organizatorami byli: Stowarzyszenie  Ekologiczno-Kulturowe „Pojezierze Brodnickie” i Brodnicki Park Krajobrazowy

W tym roku tematem przewodnim były owady.

Cele konkursu :

– rozbudzanie i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w najbliższym  otoczeniu,

szerzenie wiedzy ekologicznej wśród młodzieży,

rozbudzanie wrażliwości na piękno swojego regionu,

nauka przez zabawę

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I, II, III  gimnazjum.

Gimnazjum reprezentowane przez 8 -osobowy zespół / jedna drużyna  z danej szkoły /.

Zespół naszego gimnazjum to:

1.     Sebastian Sikorski

2.     Dominika Irwan

3.     Agata Rumińska

4.     Natalia Cudzich

5.     Oliwia Bartkowska

6.     Karolina Sendzikowska

7.     Wiktoria Dardzińska

8.     Radosław Rotzoll

Pierwsza czwórka pisała test wiedzy ekologicznej oraz wiedzy o Brodnickim Parku Krajobrazowym. Suma uzyskanych punktów to pula dla całego zespołu.

Po części pisemnej młodzież czterech gimnazjów naszego powiatu ruszyła w teren. Każda grupa losowała kolejność wyjścia, a nauczyciele losowali szkołę, której uczniami opiekowali się w lesie. Tam na poszczególnych przystankach rozwiązywali zadania praktyczne.

Po wysiłkach terenowych zaproszono wszystkich na poczęstunek. Następnie podsumowano wyniki. W wesołej rywalizacji zdobyliśmy (o jeden punkt mniej od zwycięzców) drugie miejsce. Uczestnicy otrzymali dyplom dla szkoły oraz upominki indywidualne. Opiekunem grupy była pani Jolanta Wojtkiewicz.

sz1.jpg sz2.jpg sz3.jpg
sz4.jpg