Lekcja otwarta z chemii

04-10-18 Administrator 0 comment

Lekcja otwarta z chemii

03 października 2018 roku uczniowie klasy 8 b wraz z nauczycielką chemii, zaprosili panią dyrektor oraz rodziców na lekcję otwartą z tego przedmiotu. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć. Temat lekcji nie wydawał się łatwy: „Poznajemy kwas węglowy i kwas fosforowy V”. Lekcję rozpoczęła pani Jolanta Wojtkiewicz od powtórzenia najważniejszych wiadomości o kwasach. Wszyscy uczniowie popisywali się swoją wiedzą. „Las” zgłaszających się rąk do odpowiedzi był satysfakcją nauczycielki, ale przede wszystkim dumą rodziców ze swoich dzieci, a dla pani dyrektor Urszuli Pomianowskiej, dumą ze swoich uczniów.  Część właściwa przebiegała nietypowo, przygotowały ją dwie uczennice – Karolina Kędziorska i Sara Granitza. Na podstawie zrealizowanych do tej pory lekcji o innych kwasach, pod czujnym okiem nauczycielki, przedstawiły nowe wiadomości. Do swojej prezentacji często zapraszały koleżanki i kolegów, którzy pisali wzory, reakcje i tworzyli modele kulkowe związków. Na podstawie przeprowadzonych doświadczeń młodzież fachowo opisywała swoje obserwacje i wnioski. Na podsumowanie lekcji uczniowie wykonali zadania, sprawdzające przyswojenie przez nich nowych wiadomości. Pani Jolanta Wojtkiewicz pogratulowała wszystkim uczniom zaangażowania i aktywności na lekcji, a szczególnie wiedzy chemicznej. Podziękowała rodzicom za udział w zajęciach. Na zakończenie pani dyrektor pochwaliła wiedzę chemiczną uczniów i pogratulowała rodzicom, którzy dumni ze swoich pociech podziękowali za zaproszenie.

1.jpg 2.jpg 3.jpg