#SuperKoderzy – lekcja 1

30-10-18 Administrator 0 comment

Ruszył program #SuperKoderzy

W październiku 2018 roku w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu #SuperKoderzy, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Zainteresowanie udziałem w zajęciach było bardzo duże. Zgłosiło się 15 uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej. Podczas pierwszego spotkania uczniowie zapoznali się ze środowiskiem programistycznym Scratch. Pierwsza lekcja polegała na stworzeniu skryptu, który pozwolił poruszać „duszkiem” po wybranej scenie. „Duszek” miał za zadanie podążać za ruchem wskaźnika myszy i wydawać z siebie zabawne dźwięki. Każdy uczestnik programu #SuperKoderzy wykonał to zadanie bezbłędnie. Podczas tej lekcji uczniowie rozpakowali także jeden z zestawów klocków do budowy robotów LOFI Robot.

LOFI Robot to prosty i łatwo dostępny system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH. Uczniowie na kilku pierwszych lekcjach będą poznawali Scratcha a następnie zbudują robota, którym będą sterowali poprzez tę aplikację.

Nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniami byli: pan Wojciech Żurański i pani Anita Małkowska. Uzyskana dotacja dla szkoły na zakup robotów to kwota 2500 zł.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg b1.jpg
b2.jpg b4.jpg b5.jpg
b6.jpg b7.jpg b8.jpg
b9.jpg c1.jpg c2.jpg
d1.jpg d2.jpg