X Brodnickie Manewry Patriotyczne

08-11-18 Administrator 0 comment

X Brodnickie Manewry Patriotyczne

Dnia 9 listopada 2018 roku uczniowie klas czwartych pod opieką p.W.Kędziorskiej i I.Oliszewicz-Łobody oraz uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, klas 7 i 8 SP pod opieką p. B. Kleinowskiej, p. K. Wołowskiej, p. L. Jasienieckiej i p. U. Pomianowskiej uczestniczyli w X Brodnickich Manewrach Patriotycznych. Uroczystośc rozpoczęła się od capstrzyku na  rynku z udziałem wojska i przedstawicieli władz samorządowych. Po wylosowaniu zadań  wyruszyliśmy w trasę. Młodsza grupa odwiedziła, m.in.: Dom Harcerza,  Pałac Anny Wazówny,  klasztor i cmentarz. Uczniowie klas 4 byli w Straży Pożarnej i biurze posła Zbigniewa Sosnowskiego. Wykonywali różne zadania: śpiewali pieśni patriotyczne, robili kotyliony, szukali skarbów. Uczniowie gimnazjum i klas 7 i 8 odwiedzili, m.in. siedzibę Lasów Państwowych, LOKu, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pałac Anny Wazówny, kościół farny i muzeum w Bramie Chełmińskiej.

Nasze trasy zakończyliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wiejskiej. Manewry były wspaniałą lekcją patriotyzmu.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg c6.jpg
c7.jpg c8.jpg c9.jpg
d1.jpg d2.jpg d3.jpg
d4.jpg