Harcerze w szkole w Zbicznie

14-11-18 Administrator 0 comment

Harcerze w szkole w Zbicznie

W czwartek, 15 listopada 2018 r. w naszej szkole gościliśmy harcerzy z 1. Techniczno-Obronnej drużyny harcerskiej. Harcerze zorganizowali zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom, w jaki sposób działa ich organizacja.

“Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.”

Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum poznawali techniki harcerskie takie jak pierwsza pomoc. Uczyli się jak poprawnie zawiązywać węzły i szyfrować wiadomości. Można było także wyróżnić stanowisko z replikami broni oraz harcerskimi gadżetami.

Zwieńczeniem spotkania były wspólne pląsy i śpiewy. Co więcej, harcerze splatając krąg, zaprosili naszych uczniów na swoje zbiórki. Pierwsza oficjalna zbiórka odbędzie się 21.11.2018 r.  o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zbicznie. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież.

                                                                                                 Tekst: Oliwia Klonowska 

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg c6.jpg
c7.jpg c8.jpg c9.jpg
d1.jpg d2.jpg d3.jpg
d4.jpg d5.jpg d6.jpg
d7.jpg d8.jpg d9.jpg
e1.jpg e2.jpg