#SuperKoderzy – lekcja 3

18-11-18 Administrator 0 comment

 #SuperKoderzy stworzyli grę
pt. “Tabliczka mnożenia”

Na trzecim spotkaniu #SuperKoderzy ze Zbiczna stworzyli grę “Tabliczka mnożenia”. Zajęcia odbyły się 19 listopada 2018 roku i miały na celu ukazać uczniom sposób wykorzystania pętli i instrukcji warunkowej w programie Scratch. Uczniowie tworzyli także bloki z grup: ruch, wygląd, dźwięk, pisak, zdarzenia, kontrola, czujniki i wyrażenia oraz zmienne. Zajęcia miały za zadanie również nauczyć uczniów pracy zespołowej.

Efektem pracy uczniów było stworzenie programu komputerowego, którego główną bohaterką jest Abby – nauczycielka matematyki. Abby widoczna jest na tle tablicy szkolnej i odpytuje gracza z zakresu tabliczki mnożenia. Program jest doskonałym narzędziem do nauki matematyki.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg 9.jpg
a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg


Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast