#SuperKoderzy – lekcja 3

18-11-18 Administrator 0 comment

 #SuperKoderzy stworzyli grę
pt. “Tabliczka mnożenia”

Na trzecim spotkaniu #SuperKoderzy ze Zbiczna stworzyli grę “Tabliczka mnożenia”. Zajęcia odbyły się 19 listopada 2018 roku i miały na celu ukazać uczniom sposób wykorzystania pętli i instrukcji warunkowej w programie Scratch. Uczniowie tworzyli także bloki z grup: ruch, wygląd, dźwięk, pisak, zdarzenia, kontrola, czujniki i wyrażenia oraz zmienne. Zajęcia miały za zadanie również nauczyć uczniów pracy zespołowej.

Efektem pracy uczniów było stworzenie programu komputerowego, którego główną bohaterką jest Abby – nauczycielka matematyki. Abby widoczna jest na tle tablicy szkolnej i odpytuje gracza z zakresu tabliczki mnożenia. Program jest doskonałym narzędziem do nauki matematyki.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg 9.jpg
a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg