“Ekologiczne stworki”

12-12-18 Administrator 0 comment

“Ekologiczne stworki”

Dnia 12 grudnia 2018 roku podczas zajęć technicznych w klasach 5a i 5b dzieci tworzyły “ekologiczne stworki”. Prace przestrzenne wykonane były z surowców wtórnych, czyli z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Uczniowie wykorzystywali papier, butelki typu PET, tworzywa sztuczne, folie itp. Technika tworzenia była zupełnie dowolna. Można było ciąć, kleić, budować, łączyć ze sobą dostępne materiały w dowolny sposób. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia! Wszystkie „recyklingowe ludki” charakteryzowały się oryginalnością i pomysłowością. Lekcja poprzedzona była pogadanką na temat ogromnej ilości odpadów, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka. Podczas lekcji omawiano także sposoby ponownego wykorzystania surowców takich jak: szkło, plastik, papier, miedź, aluminium, stal. Zajęcia prowadziła nauczycielka techniki pani Anita Małkowska.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg