Konkurs wiedzy pożarniczej

18-02-19 Administrator 0 comment

Konkurs wiedzy pożarniczej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

ELIMINACJE GMINNE – ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZBICZNIE

 

Hej, strażaku
pompę włączaj
pożar gaś!
Białym dymem
już zasnuty
cały las!

  Dnia  19 lutego  2019r. uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie brali udział w  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. W  roku szkolnym 2018/2019 w  gminnych eliminacjach wzięło udział 19 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja. W jej skład weszli panowie: druh Marosz Andrzejczak,  druh Wojciech Nagórski – Naczelnik OSP Pokrzydowo oraz Pan Piotr Zacharski – przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy.

Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Na teście wykazali się ogromną wiedzą i niebywałymi umiejętnościami. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi. Udział brali następujący uczniowie:

Nina Krzyżanowska – klasa 5a 

Patryk Wołowski – klasa 5a

Arkadiusz Szewczuk – klasa 5a

Bartosz Dolecki – klasa 5a

Kinga Margalska – klasa 8a

Wiktoria Sikorska – klasa 8a

Maja Bogacka – klasa 7b

Do II etapu przystąpił BARTOSZ DOLECKI – w rezultacie zajął I miejsce w eliminacjach  gminnych.

W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach.

 Dla finalistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również wszyscy uczestnicy turnieju. Coroczne zmagania odbywają się na zmianę: w ZS w Pokrzydowie i w ZS w Zbicznie .

     W etapie powiatowym,  który odbędzie się 22marca w Brodnicy, Zespół Szkół Zbiczno będzie reprezentować Bartosz Dolecki pod kierunkiem pani Danuty Kozikowskiej.

Opiekunami drużyn są: Pani  Danuta Kozikowska – ZS Zbiczno oraz Pan Jarosław Hartka – ZS Pokrzydowo.

Relację z przebiegu konkursu opracowała: Danuta Kozikowska.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg