“Przyrodnicza uczta” – wycieczka do Brodnicy

19-02-19 Administrator 0 comment

Wycieczka do Brodnicy kl. VI
– “Przyrodnicza uczta”

W dniu 20 lutego 2019r. uczniowie kl.VI wzięli udział w wycieczce do Brodnicy. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy przyrodniczo-historycznej, integracja uczniów. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści pana Marcina Kostrzyńskiego – dziennikarza, przyrodnika, miłośnika zwierząt leśnych na temat ” Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”. Prelekcja odbyła się BDK w Brodnicy. Na zakończenie spotkania z przyrodnikiem pan Marcin odpowiadał na pytania uczniów, którzy nie spodziewali się, że zobaczą wilczą rodzinę z “tak bliskiej odległości”. W II części wycieczki uczniowie udali sie do Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy. Tam czekał na wszystkich pracownik Muzeum – biolog, który wtajemniczył uczniów w historię zawodów na Pojezierzu Brodnickim oraz opowiedział o faunie i florze na naszym terenie. Uczniowie ze szczególnym zaciekawieniem obserwowali wystawy CEE a następnie poznali historię życia myśliwych z przed 10 tysięcy lat na terenie osady Mszano. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu. Opiekunami uczniów w tak edukacyjnie wartościowej wycieczce byli: p. Anita Małkowska wychowawca kl. VI, p. Rafał Laskowski wychowawca kl. VIa oraz p. Barbara Kopańska nauczyciel przyrody w klasach uczestniczących w wycieczce.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.JPG b3.JPG
b4.JPG b5.JPG b6.JPG
b7.JPG b8.JPG b9.JPG
c1.JPG c2.JPG c3.JPG
c4.JPG