Dzień Hobbysty

22-03-19 Administrator 0 comment

„DZIEŃ HOBBYSTY 2019”

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole od lat obchodzimy jako „DZIEŃ HOBBYSTY”. Uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie, zaprezentowali się od strony, z której jeszcze ich nie znaliśmy. O swoich zainteresowaniach opowiadali bardzo ciekawie, pokazując zrobione przez siebie roboty, filmy, zdjęcia, osiągnięte medale i puchary, wystawy plastyczne oraz na żywo prezentując swoje umiejętności w formie pokazu cyrkowego, gry na instrumentach i śpiewu.

Spotkanie otworzyły dziewczynki w tańcu nowoczesnym: Ola Szydłowska, Joasia Żurawska i Nikola Zielińska. Po nich na scenie podziwialiśmy sztuki cyrkowe, a dokładniej taniec na szczudłach w wykonaniu Kasi Kleinowskiej i Agatki Cerklańskiej. Ich krótki pokaz spowodował zachwyt i okrzyki podziwu. Dziewczynki opowiedziały o swoich ćwiczeniach w cyrku HECA, kierowanym przez panią Ewę Dębek. Rysiu Rynkowski i Kornel Magnuszewski wprowadzili nas w świat robotów. Swoje dzieła wykonali i oprogramowali samodzielnie na zajęciach dodatkowych z robotyki. Chłopcy zaprezentowali możliwości swoich robotów oraz odbyły się krótkie między nimi zawody. Publiczność żywo reagowała i dopingowała zawodników. Julia Wiśniewska brawurowo, śmiało recytowała „Nic dwa razy się nie zdarza”, przedstawiła wiele dyplomów i nagród zdobytych w różnych konkursach recytatorskich. Dodatkowo pięknie zagrała na keyboardzie. Na tym instrumencie swoją grą zachwycił również Mikołaj Majcher. Gromkie brawa były nagrodą dla występujących. Na scenie podziwialiśmy opowieści o historii zamku w Golubiu Dobrzyniu pokazanym na filmie z lotu drona i przedstawionym przez Amelkę Łaska. Piękne rysunki bajkowe zaprezentowały Julka Wasilewska i Wiktoria Rudnik. Prace dziewczynek można podziwiać na korytarzu szkolnym na specjalnej wystawie. Część sportową rozpoczęła Nikola Wołowska prezentując swoje zamiłowania do jazdy konno, tenisa i pływania. Na scenie podziwialiśmy pokaz opanowania piłki nożnej przez Marcelego Wasilewskiego i Szymona Melera. Po nich swoje wyniki sportowe w klubie sportowym Gol zaprezentowali Bartek Dolecki i Arek Szewczuk. Zawodnicy przygotowali historię swoich działań i osiągnięć sportowych, przedstawili puchary, ogromne ilości medali, piłkę podpisaną przez znanych polskich sportowców. Następnie zadziwili sprawnością posługiwania się piłką w zdobywaniu goli. Zuzia Palewicz przygotowała pokaz multimedialny i opowieść o jej fascynacji wyścigami żużlowymi. Przypomniała o dużym ryzyku utraty zdrowia w uprawianiu tego sportu na przykładzie Tomasza Golloba jednego z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Wędkarstwo to sport bardziej rekreacyjny, ale równie fascynujący. O łapaniu taaaakich ryb, rodzajach wędek, przynęt, spławików opowiadali Mikołaj Cirkowski i Rafał Kadłubowski.

Jak każdy wędkarz przedstawili swoje połowy jako ryby o niebagatelnych rozmiarach. Mikołaj Cirkowski rozmawiał na temat łowiectwa. Pokazywał rodzaje zwierzyny łownej, krótko omówił ceremoniał polowań, przypomniał o okresach ochronnych i egzaminach jakie musi przejść przyszły myśliwy. Franek Wasilewski i Dominik Liszewski zachęcali swoje koleżanki i kolegów do jazdy na rowerze. Zachwalali jej uprawianie jako alternatywną metodę spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na trąbce Lyrę i Odę do Radości zagrał z wielką wirtuozerią Wojtek Kleinowski. Opowiedział o swoim doskonaleniu muzycznym w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. Mówił o konieczności codziennego ćwiczenia gry, aby tak pięknie koncertować.  Wiktoria Dardzińska uwiodła swoją fascynacją Japonistyką. Na przygotowanym filmie pokazała w skrócie na czym polegają animacje filmowe. Na zakończenie zaśpiewała po japońsku co spotkało się z ogromnymi owacjami za jej występ. Do czytania książek zachęcał Piotr Cybulski. Przedstawił pozycje kryminalne, przygodowe i historyczne. Maciej Grzyb mówił o swoim zamiłowaniu do opowieści i pisania wymyślonych scenariuszy różnych historyjek. Przedstawia je często swoim kolegom z klasy. Spontaniczny występ tańca nowoczesnego zaprezentowały Nina Krzyżanowska, Julia Osińska i Zuzia Palewicz. Specyficzny utwór stworzony specjalnie na ten dzień przygotowała i zaśpiewała po angielsku Julia Piotrowska do niego pokazała komputerowe prace plastyczne. Na zakończenie zaśpiewała Julia Osińska.

Organizatorka, pani Jolanta Wojtkiewicz, pogratulowała wszystkim ich ciekawych pasji. Bohaterowie tegorocznych występów otrzymali gromkie brawa publiczności i słodkie niespodzianki ufundowane przez sklepik szkolny. Na zakończenie tak udanego, ciepłego i słonecznego dnia uczniowie piekli kiełbaski przy ognisku, których sponsorem była Rada Rodziców.

Następców zapraszamy do zaprezentowania swoich talentów za rok.

Organizatorka

Jolanta Wojtkiewicz

a1.JPG a2.JPG a3.JPG
a4.JPG a5.JPG a6.JPG
a7.JPG a8.JPG a9.JPG
b1.JPG b2.JPG b3.JPG
b4.JPG b5.JPG b6.JPG
b7.JPG b8.JPG b9.JPG
c1.JPG c2.JPG c3.JPG
c4.JPG c5.JPG c6.JPG
c7.JPG c8.JPG c9.JPG
d1.JPG d2.JPG d3.JPG
d4.JPG d5.JPG d6.JPG
d7.JPG d8.JPG d9.JPG
e1.JPG e2.JPG e3.jpeg