Sprzątanie Świata

22-09-19 Administrator 0 comment

Sprzątanie Świata – 20 września 2019 roku

“Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Błękitna planeta – Ziemia

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie.”

Wódz Seattle

Celem tegorocznej akcji było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. W piątek 20 września uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie oraz przedszkola wraz z nauczycielami zaangażowali się na rzecz środowiska lokalnego. Uprzednio ustalono harmonogram, według którego dzieci oraz młodzież sprzątali nasz region. Każda klasa wyposażona została w worki i rękawice, które są niezbędne podczas realizacji tego przedsięwzięcia. Uczniowie sprzątali teren najbliższej okolicy w kierunku  Grzmięcy, Cichego, Żmijewa i Sosna. Sprzyjająca pogoda oraz dobra atmosfera wśród uczniów przyczyniła się do uzyskania zamierzonego efektu. Organizatorami akcji była p. Grażyna Kędziorka, p. Danuta Kozikowska oraz p. Jolanta Wojtkiewicz. Serdecznie dziękujemy za współpracę Zakładowi Usług Komunalnych.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
8.jpg 9.jpg 9a.jpg
9b.jpg 9c.jpg 9d.jpg
9e.jpg