Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

03-10-19 Administrator 0 comment

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

         4 października 2019r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy obchody “Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

         Z tej okazji nauczyciele matematyki naszej szkoły zorganizowali konkurs o tytuł  “Mistrza Tabliczki Mnożenia “, w którym rywalizowali uczniowie klas 4 – 8. Zadaniem uczniów było rozwiązanie jak największej ilości przykładów tabliczki mnożenia, w jak najkrótszym czasie. Po sprawdzeniu poprawności obliczeń uczniów, w każdej klasie został wyłoniony “Mistrz klasy” oraz “Mistrz szkoły”, czyli osoba, która rozwiązała bezbłędnie wszystkie przykłady w najkrótszym czasie. Mistrzem szkoły w tym roku została Zuzanna Dudziak uczennica klasy 6b, która rozwiązała  wszystkie przykłady w czasie 13,68 s. W tym roku w konkursie wzięli udział również pracownicy Urzędu Gminy Zbiczno, dla których była to doskonała okazja do przypomnienie sobie tabliczki mnożenia. 

         Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: p. Grażyna Kędziorska, p. Bernadeta Kleinowska i p. Rafał Laskowski.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg