„Czytanie lektury przy świecach”

08-11-19 marcjan 0 comment

Jesienne miesiące to czas zadumy i refleksji. W związku z tym wielu z nauczycieli języka polskiego właśnie w tym okresie omawia II część „Dziadów”.

Utwór Adama Mickiewicza to lektura obowiązkowa, dlatego bardzo ważne jest, by uczniowie dobrze znali jej treść. 5 listopada 2019 r.  zorganizowaliśmy z kl. 7 a wspólne czytanie lektury przy lampionach, by można było stworzyć odpowiedni nastrój.  Biletem wstępu na tę lekcję był czarny ubiór i lampion. Uczniowie mogli także przynieść jedzenie, jakie towarzyszyło uczestnikom podczas obrzędu dziadów w lekturze, tj.: pączki, ciasta, owoce.

Wspólne głośne odczytanie lektury w nietypowej atmosferze z pewnością pozwoliło zapamiętać i utrwalić jej treść. Jednocześnie ta lekcja na pewno pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Dziękujemy Pani Dyrektor za zezwolenie zapalenia lampionów w klasie.

Marlena Gierszewska