Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Zbicznie

08-11-19 Administrator 0 comment

„I łzą serdeczna zabłyśnie Wam oko, gdy Wam powiadać będą dzieje  nasze” – takim hasłem uczniowie szkoły podstawowej przywitali gości przybyłych na uroczystość poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego o godzinie 11.11. Tym samym, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Do hymnu”. Następnie Pani Dyrektor Urszula Pomianowska powitała gości, między innymi:

                    Wójta Gminy Zbiczno panią Magdalenę Golubską,

                    Księdza kanonika Kazimierza Wierzbickiego,

                    Nadleśniczego Nadleśnictwa Brodnica pana Grzegorza Karolaka,

                    Przewodniczącego Rady Powiatu pana Romana Pytlasińskiego,

            Prezesa stowarzyszenia „Zgodnie z naturą i tradycją” panią Renatę Janczak,

       pracowników Urzędu Gminy w Zbicznie, przedstawicieli policji oraz Brodnickiego Parku Krajobrazowego,

                    sołtysów ościennych sołectw,

                    wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

     Pani Dyrektor wprowadziła zebranych w podniosły nastrój, mówiąc o roli wolności, patriotyzmu i postaw obywatelskich. Recytatorzy, w montażu słowno-muzycznym, opowiedzieli o trudnej drodze do wolności naszej Ojczyzny, o zmaganiach z zaborcami, o powstaniach, w których Polacy przelewali krew i ginęli na obcej ziemi. Słowami poetów sławili odwagę i męstwo polskich żołnierzy, rolę Józefa Piłsudskiego w walce o odzyskanie niepodległości. Słowa recytatorów uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 5b i 6b. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Longina Jasieniecka, Danuta Kozikowska i Iwona Szwaracka.

 

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg

fot. E. Stawska – GOKSiR Zbiczno