Radiowęzeł “MIGOTKA” ma nową siedzibę

11-02-20 Administrator 0 comment

27 lutego 2012 roku w naszej szkole rozpoczął swoją działalność Radiowęzeł “MIGOTKA”. Pomysłodawczynią była opiekunka Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum, pani Jolanta Wojtkiewicz. Realizacja jego powstania była możliwa dzięki licznym sponsorom, zarówno znanych okolicznych firm oraz osób prywatnych. Do dzisiaj wielką tajemnicą jest jego nazwa, którą jednogłośnie wybrali gimnazjaliści. Przez osiem lat siedziba radia była wspólna z pokojem pani pedagog. Dzięki inicjatywie pani dyrektor Urszuli Pomianowskiej, w tym roku po feriach zimowych otrzymaliśmy samodzielne, nowe pomieszczenie. Powstało ono po remoncie zaplecza klasy nr 16. Umożliwia ono komfortową pracę w nadawaniu audycji. Każdego roku mamy nowe pokolenie redaktorów naszego radia. Młodsze roczniki uczą się od starszych. Radio nadaje ulubioną muzykę uczniów, w czasie przerw międzylekcyjnych na korytarzach i na boisku szkolnym. Słuchamy porad kulinarnych, nowinek modowych, ploteczek o celebrytach i ważnych informacji sportowych. Każdego dnia przekazywane są wiadomości o imieninach i menu obiadów w świetlicy szkolnej. Radiowęzeł wykorzystywany był do imprez szkolnych jak “Dzień Kobiet”, “Dzień Chłopaka”, “Walentynki”. Mamy możliwość nadawania bezpośrednio do klas. Taką możliwość przekazywania informacji ma również pani dyrektor ze swojego gabinetu. Cieszymy się z samodzielnego pomieszczenia i obiecujemy ciekawe, przyjemne fale radia “MIGOTKA” w eterze.

 

Opiekun radia

Jolanta Wojtkiewicz