CO WIEM O POLSKICH NOBLISTACH

24-02-20 Administrator 0 comment

I miejsce kl. 6 b  i 7 a w ogólnopolskim konkursie

„CO WIEM O POLSKICH NOBLISTACH”

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbicznie wzięli udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki wybitnych polskich noblistów, a także ich twórczości, rozbudzanie i rozwijanie talentów plastycznych, wrażliwości i aktywności twórczej.

Dla naszych uczniów konkurs był szczególnie ważny, ponieważ jak wiadomo, szkoła będzie miała patrona NOBLISTÓW POLSKICH i każdy uczeń powinien wiedzieć jak wyglądali i znać osiągnięcia Polaków, którzy otrzymali Nagrodę Nobla.

Zadaniem konkursowym było:

  1. Opisanie twórczości polskich noblistów oraz osiągnięcia jakie miały wpływ na wyróżnienie Nagrodą Nobla.
  2. Przeprowadzenie lekcji, podczas której odbędzie się prezentacja polskich noblistów.
  3. Stworzenie portretu wybranego polskiego noblisty. Praca plastyczna (portret) wykonany dowolną techniką plastyczną płaską. Format pracy nie większy niż 50 cm x 70 cm.

Konkurs trwał od 23.01.2020 r. do 17.02.2020 r. Ze względu na ferie zimowe, uczniowie mieli 4 dni na wykonanie zadania. Pomimo tak krótkiego okresu na przygotowanie wszystkich zadań konkursowych klasie 6 b i 7 a udało się wygrać ten konkurs, natomiast kl. 8 b zajęła III miejsce.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7 dniowego wyjazdu (6 noclegów) do Zakopanego w roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez Fundację terminie i miejscu (marzec – czerwiec 2020r.)

I Miejsce. 50% dofinansowania do 7-dniowego pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

II Miejsce. 40% dofinansowania do 7-dniowego pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

III Miejsce. 30% dofinansowania do 7-dniowego pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem. Wyróżnienie w konkursie. 20% dofinansowania do 7-dniowego pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

Dodatkowo w ramach nagrody wszystkie klasy będą miały w trakcie pobytu:

– wyżywienie: śniadania, obiadokolacje;

– liczne wycieczki.

 

Marlena Gierszewska