Światowy Dzień Ochrony Środowiska

03-06-20 Administrator 0 comment

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety.
Po raz pierwszy Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzono w 1972 roku. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat charakter realizowanych w tym dniu inicjatyw wielokrotnie się zmieniał, ale przede wszystkim w sumie chodziło o to samo: o budowanie partnerstwa nie tylko wśród ludzi, ale także – a może nawet przede wszystkim – między żyjącymi na naszej planecie gatunkami.
Światowy Dzień Ochrony Środowiska powinien trwać przez cały rok. Na razie ma swój jeden dzień w kalendarzu, 5 czerwca, kiedy inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona w ponad 100 krajach świata.
Tego dnia przypomnienie o głównych problemach ekologicznych oraz poszukiwanie ich rozwiązań staje się sprawą wspólną.5 czerwca każdy może przyłączyć się do obchodów na własną rękę. Zrewidować codzienne nawyki, sprawdzić, co można zrobić dla najbliższego otoczenia i wyjrzeć na swoje podwórko.
Zachęcam do chociaż 1 działania proekologicznego. Np.: zbieranie deszczówki, posianie kwiatów łąkowych zamiast trawnika (raj dla pszczół), zakładanie oczka wodnego itp. Prześlijcie swoje relacje zdjęciowe, które dodamy na stronę, abyśmy mogli czerpać inspiracje.
Jolanta Wojtkiewicz