Sprzątanie Świata – 18 września 2020 roku

19-09-20 Administrator 0 comment

“Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
Błękitna planeta – Ziemia
„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie.”
Wódz Seattle
Celem tegorocznej akcji było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. W piątek 18 września uczniowie Szkoły podstawowej w Zbicznie wraz z nauczycielami zaangażowali się na rzecz środowiska lokalnego. Uprzednio ustalono harmonogram, według którego dzieci oraz młodzież sprzątali nasz region. Każda klasa wyposażona została w worki i rękawice, które są niezbędne podczas realizacji tego przedsięwzięcia. Uczniowie sprzątali teren najbliższej okolicy w kierunku Grzmięcy, Cichego, Żmijewa i Sosna. Sprzyjająca pogoda oraz dobra atmosfera wśród uczniów przyczyniła się do uzyskania zamierzonego efektu. Organizatorami akcji była p. Danuta Kozikowska , p. Grażyna Kędziorska oraz p. Katarzyna Mówińska. Serdecznie dziękujemy za współpracę Zakładowi Usług Komunalnych.
Autor tekstu:
Danuta Kozikowska
Grażyna Kędziorska