DZIEŃ PUSTEJ KLASY

17-06-21 Administrator 0 comment

„DZIEŃ PUSTEJ KLASY” – wyjście w teren na języku polskim Dziś była piękna pogoda, dlatego postanowiłam przeprowadzić lekcję języka polskiego na boisku szkolnym. Uczniowie klasy 8a wyposażeni w smartfony ochoczo opuścili mury szkoły. Na tzw. „zielonym boisku” losowali po dwa cytaty, następnie musieli je przeczytać ze zrozumieniem i na określonej przestrzeni wykonać fotografię ilustrującą wybrany cytat. Wreszcie musieli przekonać do swoich racji pozostałych. Rozmawialiśmy również o tym, jak koresponduje fotografia z cytatem. Otrzymałam także informację zwrotną co sądzą uczniowie na temat lekcji w terenie. Jest już pomysł na kolejną lekcję poza klasą – uchwycenie w kadrze scen z lektur. Marlena Gierszewska

Niżej zamieszczone zdjęcia odnoszą się do następujących cytatów:

1. „Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu.” autor: Kazimierz Przerwa – Tetmajer

2. Sęki są siłą drzewa. autor: Autor nieznany

3. „Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć.” autor: Albert Schweitzer

4. „Bukiet – miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie.” autor: Valeriu Butulescu

5. „Ten tylko naprawdę poznać może wielkość i mądrość Stwórcy, kto usiłuje wyczytać Jego myśli w wielkiej księdze zwanej przyrodą.” autor: Justus Liebig

6. „Natura wszystkim nam daje możliwość szczęścia, pod warunkiem, że umiemy je dobrze użyć.” autor: Autor nieznany

7. „Jeżeli jestem sam w lesie, nie może mnie spotkać żadna podłość, nie mogę usłyszeć kłamstwa ani świstu bata.” autor: Ryszard Kapuściński