Matematyka nie jest nauką doświadczalną, ale… sama jest doświadczeniem

27-10-21 Administrator 0 comment

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z projektu ,,Eksperymenty kluczem do wiedzy’’realizowanego przez Gminę Zbiczno. Grupa ósmoklasistów pod kierunkiem nauczycielki Grażyny Kędziorskiej rozwijała swoje zainteresowania matematyczne.

Pracując zespołowo wykonywali różnorodne zadania, często wychodzące poza znane sposoby postępowania, rozwiązywali problemy badawcze, które nawiązywały do sytuacji z życia codziennego.

Podczas 30 godzin wspólnych zajęć uczniowie stworzyli zgrany zespół, nauczyli się współpracy w grupie i nawiązały się nowe przyjaźnie. Postanowiono kontynuować ,,spotkania z matematyką”. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu – zapraszamy wszystkich chętnych ósmoklasistów. Jeśli pasjonuje Cię matematyka – dołącz do nas !