Policjanci z wizytą w szkole.

05-05-22 Administrator 0 comment

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Zbicznie gościliśmy przedstawicieli Policji. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad ruchu drogowego, właściwego poruszania się po drogach publicznych jako piesi, rowerzyści i użytkownicy hulajnogi.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Policjanci przeprowadzili pogadankę, aby wszyscy pamiętali, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i właściwe reagowanie na zdarzenia drogowe. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli numery alarmowe i zasady postępowania w sytuacji, kiedy z takiego numeru trzeba będzie korzystać.

Po takim spotkaniach wszyscy mogli wyruszyć bezpiecznie na majówkę.

Fachowe przeprowadzenie prelekcji przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Spotkania z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.