WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

05-05-22 Administrator 0 comment

5 maja 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbicznie udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy pod opieką nauczycieli p. L.Jasienieckiej, p. B.Kleinowskiej, p. M.Gierszewskiej. Wyjazd współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wyruszyliśmy skoro świt, wiedząc że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną, majową aurą. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od żywych lekcji z dziedziny biologii, fizyki, mechaniki, robotyki i techniki w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą wiedzę i umiejętności, i mogliśmy je zastosować w praktyce. Następny punkt programu, to spacer w Łazienkach Ķrólewskich, które wywarły na nas ogromne wrażenie pięknym i zadbanym otoczeniem. Wysłuchaliśmy opowieści historycznych i anegdot związanych z tym miejscem. Kolejnym punktem zwiedzania był Zamek Królewski, w ktorym zainteresował nas Pokój Marmurowy z przepięknymi zdobieniami i iście królewskim przepychem. Zachwycaliśmy się ogromnymi dziełami Jana Matejki, które mogliśmy podziwiać na żywo, a nie tylko w podręczniku historii. Ważnym punktem było dla nas odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 Maja w 1791 r. Po intensywnym zwiedzaniu zamku udaliśmy się do Muzem Narodowego, gdzie odbyliśmy lekcję muzealną. Zostaliśmy zaproszeni do poszukiwania historii starożytnych cywilizacji, motywów literackich, symboli i alegorii w sztuce. Na zajęciach byliśmy inspirowani do odkrywania świata, poznawania kultury i piękna dzieł sztuki. Zdobywaliśmy wiedzę i kompetencje kluczowe, połączone z aktywnością, refleksją, pracą grupową oraz możliwością wymiany poglądów. Po zakończeniu zwiedzania zmęczeni udaliśmy się na miejsce naszego zakwaterowania do Hotelu u Witaszka w Czosnowie. Jutro czeka nas równie ciekawy i intensywnie spędzony dzień w stolicy.