Drugi dzień wycieczki do Wrocławia – 08 czerwca 2022

08-06-22 Administrator 0 comment

Drugi dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od solidnego śniadania, gdyż przed nimi było wiele atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki był Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie. Jest to miejsce, które kryje w sobie XIX wieczny podziemny zbiornik wody czystej. Hydropolis należy do Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki. Wystawa, którą uczniowie mogli podziwiać podzielona jest na siedem stref tematycznych, a każda z nich dzięki multimedialnym i interaktywnym eksponatom opowiada o wodzie z innej perspektywy. Dzięki tej wystawie uczniowie dowiedzieli się o edukacyjnej roli wody i jej zasobach. Kolejnym punktem na trasie wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest on oazą piękna i spokoju w sercu Wrocławia, to „ żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny. Położony jest w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2km od Rynku. Jest drugim ( po Ogrodzie Krakowskim) najstarszym ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Uczniowie mogli podziwiać olbrzymi obraz, o wymiarach 15m x 114m upamiętniający bitwę stoczoną 04.04.1794 pod Racławicami przez wojska powstańcze ( z udziałem słynnych kosynierów) pod wodzą gen. T. Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Panorama Racławicka do dziś jest główną atrakcją miasta i robi niepowtarzalne wrażenie, gdyż zwiedzający czują się w centrum pola bitwy. Mimo ogromnego zmęczenia, wszyscy zakończyli dzień szczęśliwi.