Książka- Twój przyjaciel!

23-06-22 Administrator 0 comment

W Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Zbicznie podejmowanych jest szereg inicjatyw propagujących czytelnictwo. W ramach tych działań polonistki- panie A. Pielacka i pani B. Michalak przeprowadziły ankiety wśród młodzieży na temat ulubionych książek.

W badaniu jednogłośnie wygrało dzieło francuskiego pisarza A. de Saint -Exuperego pt.„Mały książę”. W związku z tym uczennice klasy 5a -Iga Malicka i Julia Duda przygotowały audycję radiową, w której zaprezentowały fragmenty baśni. Mogliśmy jej wysłuchać poprzez szkolny radiowęzeł.

W tym tygodniu odbyła się również akcja pt. „Bookcrossing”. Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek polega na pozostawieniu przeczytanych utworów literackich w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. W bibliotece szkolnej uczniowie złożyli książki, którymi chcieli się podzielić z innymi. Następnie zabrali literaturę, która przypadła im  do gustu w myśl logo akcji :

Nie jestem książką zagubioną!

Jestem książką znalezioną przez Ciebie.

Jestem za darmo.

Jeśli lubisz czytać, weź mnie ze sobą, przeczytaj i przekaż dalej.”

Spędźmy wakacje z książką!