Spotkanie z Samorządowcami

28-01-23 Administrator 0 comment

Dzisiaj w naszej szkole gościli przedstawiciele samorządu terytorialnego i młodzieżowi działacze. Pani Dyrektor powitała gości. Następnie Wójt Gminy Zbiczno p. Magdalena Golubska omówiła zasady pracy samorządu gminnego oraz zachęciła młodzież do zaangażowania się w działalność społeczną. Radna p. Wioletta Ostrowska przybliżyła pracę Rady Gminy. Sekretarz Gminy p. Mariusz Klonowski opowiedział o pracy samorządowców. Kolejni goście, Jakub i Mateusz Pawłowscy, podzielili się swoimi doświadczeniami w pracy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcali naszą młodzież do zainteresowania się sprawami ważnymi dla lokalnego społeczeństwa i do działania na rzecz innych ludzi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas ósmych z ZS Pokrzydowo i ZS Zbiczno.

Dziękujemy za ciekawą lekcję.

Longina Jasieniecka