VIII Igrzyska Wiedzy

23-03-23 Administrator 0 comment

Dnia 22 marca 2023 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się VIII Regionalny Konkurs Międzyprzedmiotowy Igrzyska Wiedzy ”Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” 2023 – rokiem Mikołaja Kopernika. W rozgrywkach wzięło udział 17 szkół podstawowych z powiatu brodnickiego. Szkołę Podstawową w Zbicznie reprezentowało 6 uczniów z klasy 8a, 8b i 8c. Zadaniem ich było wykonanie plakatu pt. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” i rozwiązywanie zadań z różnych dziedzin nauki: biologii, chemii, matematyki, historii, języka polskiego, geografii i muzyki. Reprezentantów wspierała 20 – osobowa grupa kibiców, głośno dopingując. Uczniowie naszej szkoły zajęli V miejsce. Serdecznie gratulujemy całej drużynie. Opiekę nad uczniami sprawowały p. L. Jasieniecka i p. B. Kleinowska.
Tekst: Bernadeta Kleinowska