Rekolekcje wielkopostne

31-03-23 Administrator 0 comment

W dniach 29-31 marca 2023 roku, odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne prowadzone przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Odbywały się one w dwóch grupach wiekowych: kl. 0-IV oraz V-VIII.
Pierwszego dnia, w środę, ksiądz diakon Szymon, wyjaśnił uczniom znaczenie rekolekcji w życiu każdego chrześcijanina i przybliżył znaczenie ojcowskiej miłości na podstawie „Przypowieści o Synu Marnotrawnym”. Natomiast kleryk Adam przeprowadził zajęcia kreatywne. Następnie społeczność naszej szkoły, udała się do kościoła, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
W kolejnych dniach uczniowie mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i Eucharystii. W czasie spotkań rozbrzmiewały piosenki o tematyce religijnej. Nauki rekolekcyjne były przeplatane zajęciami plastycznymi, ruchowymi w każdej grupie wiekowej.
Na zakończenie, uczniowie podziękowali księżom oraz klerykom za wygłoszone nauki oraz wyrazili swoją wdzięczność.
Dekorację w sali gimnastycznej przygotowali uczniowie wraz z katechetką.
Tekst: Katarzyna Słomińska