Łączą nas drzewa

24-04-23 Administrator 0 comment

Dnia 22 kwietnia 2023 w Nadleśnictwie Brodnica, w Leśnictwie Tęgowiec posadziliśmy las. Wspólnie obchodząc Dzień Ziemi, Dzień Dobra posadziliśmy las pamięci Jana Pawła II w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „ Łączą nas drzewa”. Akcja ma skoncentrować uwagę Polaków na rolę drzew w przyrodzie. Umiłowanie piękna natury to również umiłowanie dobra i wspólne spotkanie lokalnej społeczności, przedstawicieli samorządów i chętnej młodzieży działającej w wolontariacie. Z tej okazji społeczność Gminy Zbiczno, pani Wójt Gminy, Magdalena Golubska oraz młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Koła ,,Caritas” w Zbicznie wraz z nauczycielkami: p. K. Słomińską, p. K. Mówińską i p. A. Pielacką sadzili las. Każdy uczestnik posadził około 200 sadzonek drzewek. Po wspólnej pracy uczestnicy zostali poczęstowani potrawami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipowcu. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i upominki, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Brodnica.
Opracowała: Katarzyna Słomińska