Tajemnice malborskiego zamku odkryte…

07-06-23 Administrator 0 comment

W piątkowy poranek, 02 czerwca 2023 uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Pielacką i nauczycielką p. Katarzyną Słomińską wybrali się na wycieczkę do Malborka. Dzień rozpoczął się od podróży pociągiem, która wywołała u uczniów mnóstwo euforii i radości. Po dotarciu na miejsce zachwycił ich widok przepięknego zamku krzyżackiego. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i uwagą zwiedzali kolejne elementy twierdzy. Audioprzewodnik pomógł odkrywać tajemnice zamczyska i zaprowadził do najskrytszych zakamarków. Dzięki temu dzieciaki poznały historię Zakonu Krzyżackiego, jego rolę i pozycję w średniowiecznej Polsce. Uczniowie z ogromnym zapałem i wytrwałością pokonywali kolejne komnaty i korytarze zamku.
Na zakończenie wycieczki udali się po pamiątki i z mnóstwem wrażeń wrócili szczęśliwie do domu. Oprócz wiedzy historycznej uczniowie spędzili czas na wspólnych rozmowach w czasie podróży. Dla niektórych przejazd pociągiem był pierwszym takim doświadczeniem.
Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę i uczestniczenie w sprawianiu radości swoim pociechom.
Tekst: Agnieszka Pielacka