Maszty flagowe przed szkołą

21-08-23 Administrator 0 comment

21 sierpnia 2023r. w Zespole Szkół w Zbicznie załopotały trzy flagi zawieszone na wysokich masztach. Inicjatywę ustawienia masztów flagowych wysunęła pani dyrektor Urszula Pomianowska. Pani wójt Magdalena Golubska z budżetu gminy sfinansowała zakup flag i niezbędnych akcesoriów. Radny Mariusz Jakubowski z Cichego ufundował trzy maszty flagowe – dwa mierzące 6,5 metra wysokości stanęły przed szkołą, ozdobione flagą biało – czerwoną oraz Unii Europejskiej , a trzeci, najwyższy, bo mierzący 12 metrów maszt stanął przy placu apelowym szkoły. Majestatycznie łopocze na nim biało – czerwona flaga o wymiarach 2,4 metra x 1,5 metra. Uroczystość wciągnięcia flag na maszt odbyła się w asyście pocztu sztandarowego szkoły, dyrekcji, nauczycieli, pani wójt, przewodniczącego Rady Gminy Zbiczno Radosława Stawskiego, przewodniczącej Komisji Oświaty Wioletty Ostrowskiej i radnego – fundatora Mariusza Jakubowskiego. Warto dodać, że maszty wyposażone są w lampy solarne, które będą podświetlać flagi nocą – zgodnie z obowiązującym prawem. Wcześniej Pan Jakubowski zasponsorował też dwa maszty przed Urzędem Gminy w Zbicznie oraz kolejne dwa przy kompleksie boisk w Cichem.