Pamięć tamtych dni…

03-09-23 Administrator 0 comment

   Historia tworzy swego rodzaju pomost między przeszłością a teraźniejszością, dokumentując to, co minęło i stało się udziałem przede wszystkim ludzkości. Jej ważnym przejawem jest tzw. historia żywa.
   W 2023 r. obchodzimy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  01 września 2023 r. przy Pomniku Pamięci Narodowej nad jeziorem Bachotek odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary, wydarzenia i bolesne doświadczenia ludzkości z czasu II wojny światowej. Pamięć o przeszłości wciąż trwa, dlatego młodzież naszej szkoły wraz z p. Dyrektor Urszulą Pomianowską wzięła udział w obchodach. Obecność społeczności lokalnej, przedstawicieli władz samorządowych, delegacji, młodzieży, składających kwiaty jest doskonałym przykładem potrzeby podtrzymywania tej pamięci , dbania o nią.
   Pełnienie warty honorowej 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe, wspólna modlitwa, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i chwile zadumy oddały szczególny hołd wszystkim, którzy poświęcili życie za wolność i ojczyznę.
Nie zapominajmy o przeszłości, budując przyszłość.