Dzień kropki w grupie 0c

15-09-23 Administrator 0 comment

15 września grupa 0C obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Na zajęciach poznaliśmy genezę święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, piłkę, bombkę choinkową, kolorową kulkę i inne przedmioty. Dzieci wspólnie bawiły się przy piosence o kropce, wykonaliśmy karty pracy i zadania interaktywne. Uśmiechu i radości było co nie miara. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom.