Przyjazny Tornister

07-10-23 Administrator 0 comment

Aby plecy były zdrowe, zabieraj do plecaka rzeczy podstawowe”.

Pod takim hasłem uczniowie klas I -III uczestniczyli w realizacji programu „Przyjazny Tornister” .

Celem przeprowadzonych zajęć było:

– uświadomienie wpływu noszenia ciężkiego tornistra na postawę ciała,

– ukształtowanie umiejętności właściwego pakowania tornistra,

– wzbogacenie wiedzy na temat cech prawidłowo dobranego tornistra.

Warunkami sprzyjającymi kształtowaniu prawidłowej postawy ciała są nie tylko: aktywność fizyczna, odpowiednia ilość wypoczynku, odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka krzesło i biurko, ale także prawidłowo noszony, dobrze dobrany tornister, w którym należy umieszczać tylko niezbędne przedmioty.

Uczniowie wysłuchali wiersza W. Chotamskiej pt. „Tornister pełen uśmiechów”, uczestniczyli w rozmowie dotyczącej prawidłowego pakowania tornistra, rozwiązywali krzyżówki oraz wykonywali prace plastyczne związane z tematem.

Wyrabiane od najmłodszych lat nawyki związane z edukacją prozdrowotną pozwolą na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej w przyszłości.