Dzień Edukacji Narodowej

13-10-23 Administrator 0 comment

Dzień Edukacji Narodowej to prawdziwe święto polskiej edukacji. W tym roku szczególne, przypada bowiem 250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej.
Z tej okazji mieliśmy możliwość uczestniczenia w uroczystym spotkaniu i przypomnieniu historii polskiej edukacji. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Narodowego i wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz powitania zaproszonych gości, pracowników szkoły i społeczności uczniowskiej. Następnie uczniowie klas siódmych przedstawili najważniejsze momenty w dziejach historii szkolnictwa i tworzenia się systemu edukacji. Rozpoczęli od powstania Akademii Krakowskiej w 1364 r., poprzez ważną datę 14 października 1773 r. powołania Komisji Narodowej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, aż do dnia dzisiejszego.
Pani Dyrektor, Urszula Pomianowska podziękowała za trud codziennej pracy, wytrwałość, cierpliwość, kreatywność, zaangażowanie i skuteczność w realizacji misji. Podkreśliła, że edukacja ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Wyraziła słowa uznania dla szczególnych osiągnięć nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
Pani Wójt, Magdalena Golubska wyraziła słowa uznania dla wszystkich pracowników szkoły i realizacji celów edukacyjnych składając na ręce Pani Dyrektor, Urszuli Pomianowskiej bukiet kwiatów. Również jako Członek Zarządu Rady Rodziców skierowała do pracowników szkoły słowa wdzięczności za trud codziennych zmagań, złożyła życzenia dla całej społeczności szkolnej.
Uczniowie klasy piątej uświetnili spotkanie muzycznie, śpiewając piosenkę „14 października” i „ Samba”. Goście oraz Grono Pedagogiczne otrzymali pamiątkowe magnesy.
Po zakończeniu i odprowadzeniu sztandaru można było powspominać dawne lata oglądając szkolne fotografie i kroniki szkoły.
W związku z dzisiejszym świętem życzymy społeczności nauczycielskiej, satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania i szacunku wychowanków.
Wszystkim, którzy są związani z oświatą życzymy wytrwałości w pełnieniu swojej misji, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Uczniom życzymy radości z odkrywania piękna nauki i satysfakcji w procesie nauczania.