Dzieci sieci

20-10-23 Administrator 0 comment

Uczniowie klas: 4a, 4b i 5b pod opieką nauczycieli: p. Marleny Gierszewskiej,
p. Longiny Jasienieckiej i p. Marka Wójcika wybrali się do Brodnickiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. ”Dzieci sieci” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Aktorzy w interesujący sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie. Porusza problem hejtu oraz korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych.
Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.
Tekst: Longina Jasieniecka