Biwak w Miętowym Gaju

25-10-23 Administrator 0 comment

Biwak w Miętowym Gaju
W czwartek, 19 października 2023 roku uczniowie klasy 5a Szkoły Podstawowej w Zbicznie udali się na biwak do „Miętowego Gaju”. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Grażyna Kędziorska oraz p. Danuta Kozikowska. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Ośrodku Edukacji Ekologicznej “Miętowy Gaj”. Uczestnicy biwaku korzystali z nieodpłatnych noclegów fundowanych przez Brodnicki Park Krajobrazowy we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością – samodzielnie przygotowały kolację, śniadanie oraz nie zabrakło rąk do zmywania naczyń. W trakcie zajęć piątoklasiści zbudowali szałas, poznali tropy zwierząt i zaobserwowali ślady działalności bobrów. Wszystkim dopisywały świetne humory, panowała koleżeńska i przyjazna atmosfera. Biwak był pełen kulinarnych atrakcji, które przygotowali rodzice uczniów klasy piątej.
Autorzy tekstu:
P. Grażyna Kędziorska
P. Danuta Kozikowska