Sukces Franciszka ze Zbiczna. Został mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w olimpijskiej dyscyplinie

27-11-23 Administrator 0 comment

W miniony weekend w w Toruniu rozegrano Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szermierce. Znakomicie spisał się Franciszek Gawryś, uczeń VI-tej klasy Szkoły Podstawowej w Zbicznie, który zajął 1 miejsce w szpadzie.

Franciszek ma 12 lat, wcześniej, kiedy mieszkał jeszcze w Warszawie, był uczniem w klasie sportowej. Pływał w MUKP Warszawianka i równolegle trenował piłkę nożną w KS Ursynów. Teraz – choć mieszka i uczy się w Zbicznie – trenuje w Toruńskiej Szkole Szermierki.

Odkrył, że największą frajdę, największe emocje odczuwa na planszy. Lubi, kiedy ma kontrolę nad przebiegiem walki we własnej ręce. Lubi również walkę fair play, o co bardzo trudno we współczesnym sporcie. Na jego decyzję mogła mieć wpływ tradycja rodzinna; jego mama była w młodości utytułowaną szpadzistką.

Tekst i zdjęcie pochodzi z

Czasbrodnicy