“Mikołajkowy wyjazd na Kurzą Górę”

06-12-23 Administrator 0 comment

5 grudnia 2023 r. 51 uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycielek: p.Longiny Jasienieckiej, p.Katarzyny Wołowskiej, p.Magdaleny Stawskiej – Pikulskiej i p.Marleny Gierszewskiej, udało się do Kurzętnika na lodowisko. Korzystając z zimowej aury, zaopatrzeni w czapki i rękawiczki, postanowiliśmy doskonalić jazdę na łyżwach. Głównym celem mikołajkowego wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa.

Dla większości uczniów nie był to debiut pobytu na lodowisku, ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą. Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru. Gdy wszyscy byli już gotowi, weszliśmy na taflę i rozpoczęliśmy zabawę. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się bandy. Mogliśmy obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy, jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeździł jak potrafił. Niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali pozycję pionową, inni przekonali się, że z jazdą na łyżwach wcale nie jest tak jak z jazdą na rowerze – niestety zapomina się…

Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach, po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy. Nie obyło się oczywiście bez upadków, ale entuzjazm jaki towarzyszył uczniom podczas jazdy, łagodził drobne potknięcia. Nowicjuszom w nauce jazdy na łyżwach pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”. Zabawa była znakomita i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Wycieczka na Kurzą Górę stanowiła nie lada atrakcję, chętnych było znacznie więcej niż mogłyśmy zabrać. Z pewnością zachęciłyśmy niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Tekst: Marlena Gierszewska