„Człowiek jest twórczy, gdy nie ogranicza się do powtarzania i naśladowania, lecz gdy daje coś od siebie”

12-12-23 Administrator 0 comment

Klasa 7a zaskakuje pomysłowością. W ramach podsumowania pracy z lekturą pt. „Latarnik” Henryka Sienkiewicza, uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie formy przestrzennej latarni lub lapbooka z zawartymi tam istotnymi informacjami na temat noweli. Wśród prac znalazły się imponujące konstrukcje i interesujące rysunki. Latarnie były nawet wyposażone w oświetlenie. Wykonywanie takich prac posiada nieograniczone walory edukacyjne: zbieranie do niego informacji pozwala na syntezowanie i porządkowanie wiedzy – i to w różnych kategoriach. Wszystko to umożliwia uczniom szybsze zapamiętywanie i łatwe jej odtwarzanie. Aktualnie prace uczniów ozdabiają naszą klasę.

Tekst: Marlena Gierszewska