Wycieczka do Olsztyna

12-12-23 Administrator 0 comment

11 grudnia uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę do Olsztyna. Dzień zaczął się od niespodzianki dla dzieci – wizyty i świątecznych warsztatów w domu Świętego Mikołaja. Uczniowie pod okiem bardzo pomocnego elfa pisały listy do Mikołaja – w jednym znajdowała się lista wymarzonych prezentów, w drugim lista “grzeszków”, z którymi każdego dziecko chce się rozliczyć. Pierwsze trafiały do Mikołajowej poczty, natomiast drugie do potworka- niszczorka. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach i ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na zakończenie pracy czekała słodka niespodzianka – pieczone jabłka z cynamonem. Przed odjazdem Mikołaj oprowadził nas po swoim obejściu i pozwolił karmić alpaki i konie. Wkrótce również dzieci zgłodniały, udaliśmy się więc na pyszny obiad. Na zakończenie jeszcze wizyta w Papugarni. Tutaj nie tylko karmiliśmy papugi, ale także mieliśmy okazję trzymać je na swoich ramionach. Dla wszystkich uczestników wycieczki był to bardzo emocjonujący, pełen wrażeń dzień. Zmęczeni, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.
Tekst Wioletta Budzich