Wigilia w 0b

20-12-23 Administrator 0 comment

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście. 20 grudnia w naszym przedszkolu atmosfera była niezwykle radosna. Ze wszystkich sal już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd, a życzenia „zdrowych i spokojnych świąt” słychać było nieomal wszędzie. Przygotowań było mnóstwo, a każdy chciał pomóc w tak uroczystym wydarzeniu. Gdy już wszystko było dopięte na ostatni guzik – stoły nakryte białymi obrusami i pięknie udekorowane, dzieci w odświętnych strojach rozpoczęły świętowanie. Na początek wedle tradycji – z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie życzenia, potem nie zabrakło śpiewu kolęd. Na koniec wszyscy wspólnie zasiedliśmy, aby spróbować świątecznych specjałów: pierogów, słodkich poczęstunków i wielu innych pyszności. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Tekst :Monika Steckowska