„Starożytność bez tajemnic”

08-02-24 Administrator 0 comment

5 lutego odwiedzili naszą szkołę nauczyciele i uczniowie ze szkół naszego regionu, którzy wzięli udział V Powiatowym Konkursie Historycznym „Starożytność bez tajemnic”. Zadanie konkursowe polegało na „przeniesieniu się” do starożytności i opisaniu życia w Grecji lub Rzymie. Praca konkursowa wymagała znajomości realiów życia, wierzeń, świąt, codziennych zajęć oraz diety sprzed wieków. Na konkurs wpłynęło 27 obszernych opowiadań. Jury wyłoniło laureatów, którzy otrzymali dyplomy i upominki. Główna nagroda – pamiątkowa statuetka trafiła do Huberta Stefańskiego z SP w Szczuce, II miejsce uzyskali: Michalina Szostakowska z SP w Gorczenicy oraz Franciszek Gawryś z SP w Zbicznie, III miejsce – Natalia Kiełpińska z SP w Strzygach oraz Borys Lendzionowski z SP w Jajkowie. Na wyróżnienie zasłużyła Amelia Gajda z SP w Zbicznie.
Uroczystość uświetniły występy uczniów klasy 7a, którzy zaprezentowali spektakl „Dziady” wg własnego scenariusza. Nagrody ufundowały: Wójt Gminy Zbiczno Magdalena Golubska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie Urszula Pomianowska.
Organizatorami konkursu byli: Longina Jasieniecka, Marlena Gierszewska i Wojciech Żurański.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.
tekst: L. Jasieniecka