Wycieczka do Brodnicy

06-03-24 Administrator 0 comment

6 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Brodnickim Domu Kultury spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Świat fantasy”. Fabuła oparta była na powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Z zaciekawieniem śledziliśmy losy głównych bohaterów. Tematem wiodącym tego utworu jest walka dobra ze złem. Po stronie dobra stoją – Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf, krasnoludy z Thorinem Dębową Tarczą na czele oraz ich sprzymierzeńcy w postaci ludzi i elfów. To opowieść o pokonywaniu własnych słabości, pomocy innym, wykazaniu się odwagą i roztropnością, szczególnie w trudnych momentach, wymagających zdecydowanego działania.

Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych, stworzyły ciekawe widowisko teatralne, które pomaga zrozumieć uczniom, jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka pełni dobro, szlachetność i altruizm. Po spektaklu udaliśmy się na posiłek i świetną zabawę do Restauracji COBA.

Wyjazd zorganizowała p. Longina Jasieniecka. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Marlena Gierszewska, p. Katarzyna Wołowska i p. Magdalena Stawska-Pikulska.

Tekst: Marlena Gierszewska