Awareness Through Art

25-03-24 Administrator 0 comment

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie szkoły podstawowej w Zbicznie realizują międzynarodowy projekt z programu Etwinning o nazwie „ Awareness Through Art ”.
Wraz z uczniami niepełnosprawnymi z Turcji i Azerbejdżanu realizują działania organizowane w malarstwie i sztuce wizualnej. Uczniowie sukcesywnie realizują kreatywne zadania takie jak pisanie opowiadania, tworzenie rebusów, zadań interaktywnych czy krótkich filmików na podstawie prac wcześniej stworzonych przez dzieci niepełnosprawne .Wszystkie działania wymagają wykorzystania narzędzi TIK oraz języka angielskiego. Nasi uczniowie wspólnie celebrowali święta międzynarodowe takie jak Dzień Niepodległości, Dzień Osób Niepełnosprawnych , Nowy Rok czy Dzień Wody i wspaniale sobie radzili. Nie zabrakło wspólnej wymiany kartek z życzeniami noworocznymi ani spotkań online za pomocą platformy Zoom.
Nauczyciele współpracujący w projekcie:V.Dobrowolska, W.Budzich, M.Wójcik.M.Stawska-Pikulska
Koordynator projektu:M.Stawska-Pikulska