Turniej Wiedzy Pożarniczej

25-03-24 Administrator 0 comment

Dnia  25 marca 2024r. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Odbywał się w dwóch grupach wiekowych. Grupa młodsza to klasy czwarte oraz grupa starsza to klasy 5-8. W obecnym roku w gminnych eliminacjach wzięło udział 12 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. W jej skład weszli panowie: druh Piotr Zacharski, druh Marosz Andrzejczak, druh Wojciech Nagórski – Naczelnik OSP Pokrzydowo.

Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Na teście wykazali się ogromną wiedzą i niebywałymi umiejętnościami. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi.

Do etapu ustnego z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Filip Dądelewski klasa 4b,

Agnieszka Krajnik klasa 5a,

Marek Kozikowski klasa 7a.

W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach.

Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentować będą:

Filip Dądelewski – I miejsce,

Marek Kozikowski – I miejsce.

Dla finalistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczyła komisja konkursowa wraz z panią wójt Magdaleną Golubską.

Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu była pani Danuta Kozikowska.

Relację z przebiegu konkursu opracowała: Danuta Kozikowska