Tworzymy piniatę

12-02-16 Administrator 0 comment

Tworzymy piniatę, jesteśmy kreatywni!

W ramach zajęć technicznych uczniowie szkoły podstawowej wraz z panią Anitą Małkowską przygotowywali piniatę. Piniata to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Aby samodzielnie wykonać piniatę należy nadmuchać balon tak, aby był dość duży po czym trzeba go mocno związać. Do wykonania piniaty potrzebne będą także kawałki gazety oraz klej wykonany z mąki i zimnej wody. Konsystencja kleju powinna przypominać gładką, gęstą śmietanę. Porwaną w pasy gazetę moczymy w kleju i kolejno pasek po pasku naklejamy na balon. W ten sposób należy nakładać kilka warstw. Jest to dość czasochłonne, bo trzeba poczekać aż każda warstwa przeschnie około 24 godziny, zanim naklei się kolejną. W sumie trzeba nałożyć co najmniej 5-6 takich warstw. Oczywiście miejsce, z którego wystaje zawiązana końcówka balonu powinno pozostać niezaklejone. Kolejnym etapem jest przebicie balonu i ozdobienie piniaty krepą. Koniecznie trzeba zamocować sznurek. Do środka powinniśmy wrzucić na przemian cukierki oraz kawałki krepy, która pełni rolę wypełniacza.

Zachęcamy wszystkich kreatywnych do wykonania własnej piniaty w domu. Życzymy miłej zabawy!

DSC_0162.jpg DSC_0163.jpg DSC_0164.jpg
DSC_0165.jpg DSC_0166.jpg DSC_0167.jpg
DSC_0168.jpg DSC_0169.jpg DSC_0170.jpg
DSC_0171.jpg DSC_0172.jpg DSC_0173.jpg