Wycieczka do Brodnicy

19-10-17 Administrator 0 comment

Wycieczka do zamku w Brodnicy
i Państwowej Straży Pożarnej

Dnia  20 października 2017 roku uczniowie klasy IVa  i  IVb szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Brodnicy. Cała grupa liczyła 36 uczniów.  Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w życiu codziennym, czwartacy weszli również na wieżę zamku krzyżackiego. Następnie pani przewodnik opowiedziała historię miasta Brodnicy. Uczniowie dowiedzieli się, że na wieży krążą duchy, skąd nazwa naszego miasta, dlaczego dłoń symbolizuje nasz gród.

W Państwowej Straży Pożarnej dzieci uczestniczyły w zajęciach bardzo aktywnie. Obserwowali podstawowe manewry wykonywane przez strażaka. Zapoznali się z zagrożeniami wypływającymi z pełnienia tej funkcji.

Uczniowie poznali wyposażenie samochodów Państwowej Straży Pożarnej oraz ich przeznaczenie. Wycieczka minęła w miłej atmosferze, uśmiechy gościły na twarzach czwartoklasistów. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Grażyna Kędziorska, p. Marlena Gierszewska i p. Danuta Kozikowska.

1.jpg 10.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg